EURIPIDES

-A +A
EURIPIDES (EUREKA Initiative for Packaging & Integration of µDevices & Smart Systems), akıllı sistemler için ara bağlantılama, ambalajlama ve entegrasyon teknolojileri geliştirmeyi hedefleyen bir EUREKA kümesidir.

EURIPIDES Yönetim Kurulundaki Firmalar

ACREO AB CSEM NOVAPACK SAS
AT&S AG e2v RADIALL
BIC Ostrava s.r.o. CONTINENTAL STMicroelectronics
AIRBUS Defence and Space Fraunhofer IZM THALES Systèmes Aéroportés
CEA-LETI IMEC VERMON SA
CNM Infineon Technologies VTT

EURIPIDES Kümesini Destekleyen Ülkeler

Türkiye İsrail
Çek Cumhuriyeti İsveç
Finlandiya İsviçre
Fransa Macaristan
İspanya Norveç
Proje Çağrıları
EURIPIDES kümesinde her yıl iki adet iki aşamalı çağrı açılmaktadır. Bahar Çağrısı Aralık - Mayıs ayları arasında, Güz Çağrısı ise Haziran - Kasım ayları arasında açık olmaktadır. Çağrıların ikinci ayında ilk aşama olan Kısa Proje Teklifi (Project Outline - PO) sunma kısmı sonuçlanır. Kurucu şirket temsilcileri ve ülke temsilcilerinin değerlendirmesinin ardından başarılı bulunan projeler için ikinci aşamada da yine iki ay içinde Tam Proje Teklifi (Full Project Proposal - FPP) sunulur. Benzer bir değerlendirmenin ardından başarılı projeler EURIPIDES etiketi almaya hak kazanır ve projelerde yer alan her bir ortak kendi ülkesindeki sorumlu kuruluşun ilgili destek programına başvurur. Ulusal değerlendirmenin ardından başarılı bulunan projeler ulusal kaynaklarla desteklenir.

EURIPIDES kümesinde, diğer kümelerden farklı olarak, PO için son tarih kaçırıldığında aynı çağrının FPP aşamasında da bir PO sunulabilir. PO’nun başarılı bulunması durumunda bu projenin FPP’si bir sonraki çağrının PO aşamasında sunulabilir. Bu özelliği sayesinde EURIPIDES çağrıları pratikte tüm yıl boyunca açık kalmaktadır.

EURIPIDES ve/veya EUREKA üye ülkelerinin katılımına açık olan çağrıya hazırlık amacıyla her yıl Haziran ayında EURIPIDES Yıllık Forumu düzenlenir.

EURIPIDES kümesi hakkında daha fazla bilgi almak için;

http://www.euripides-eureka.eu

Soru ve görüşleriniz için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

TÜBİTAK EUREKA Ofisi

 

Atatürk Bulvarı No: 221
06100 Kavaklıdere / Ankara / TÜRKİYE

Tel :    +90 312 468 53 00 / 4114 / 2861
Faks : +90 312 427 40 24
E-posta: eureka@tubitak.gov.tr