Turkcell CELTIC'in Yönetim Kuruluna Kabul Edildi

-A +A

Turkcell Avrupa Telekomünikasyon kümesi CELTIC’in yönetim kuruluna kabul edildi.

CELTIC, Avrupa’nın telekomünikasyon alanındaki liderliğini sürdürülmesi için EUREKA bünyesinde oluşturulan bir işbirliği kümesidir. CELTIC kümesi, entegre iletişim sistemleri, iletişim ve test platformları, mobil iletişim altyapıları ve geniş bant internet çözümleri gibi konularda Avrupa’nın uzun vadeli Ar-Ge stratejilerinin geliştirilmesi ve bu doğrultuda Ar-Ge projelerinin oluşturulmasını ve desteklenmesini hedeflemektedir.

Alcatel, Telefonica, Deutsche Telekom, Ericsson, FT-Orange, Nokia-Siemens Networks, Telenor, Thomson gibi Avrupa’da alanında lider kuruluşların temsil edildiği CELTIC kümesinde, 2008 yılı Haziran ayından itibaren Turkcell de yönetim kurulu üyeliğine kabul edilmiştir. Böylece, Turkcell hem Avrupa’nn Telekom alanındaki Ar-Ge stratejilerinin belirlenmesinde söz sahibi olacak hem de bu sektörde yapılan Ar-Ge projelerinden istediklerine dahil olma şansını yakalayacaktır.

Turkcell’in CELTIC yönetim kuruluna katılımının duyurulduğu haberin İngilizce metnine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.celtic-initiative.org/Publications/Press_releases/CELTIC_PR_2008_007.asp