Eurostars Ortak Bulma Etkinliği - 5 Nisan 2016

-A +A

Pazara yönelik Ar-Ge ve Yenilik Projelerinin desteklendiği Eurostars Programı kapsamında, Eurostars Ortak Bulma Etkinliği 5 Nisan 2016 tarihinde Finlandiya/Helsinki’de düzenlenecektir.  Tekes(Finlandiya İnovasyon Ajansı), VINNOVA (İsveç İnovasyon Ajansı) ve EEN (Enterprise Europe Network) ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, yeni ürün, süreç veya hizmet geliştiren yenilikçi KOBİ’lerin Eurostars programı hakkında bilgilendirilmesi, çalışma ziyaretlerinde ve ikili görüşmelerde bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

Tematik odağı Bilgi ve İletişim Teknolojileri çözümlerinin Akıllı Şehirler için kullanımı olarak belirlenen etkinlik kapsamında,  Eurostars projeleri vasıtasıyla uluslararası işbirliği gerçekleştirmek isteyen KOBİ’ler potansiyel ortaklar ile bir araya gelebilecek ve Ar-Ge işbirlikleri üzerine fikir alışverişinde bulunabileceklerdir. İkili görüşmelere katılmak isteyen firmaların https://www.b2match.com/eurostarsmatch adresinden kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Etkinliğe katılmak isteyen ve Ar-Ge ve Yenilik projesi fikri olan firmalara Kurumumuzca seyahat desteği (ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti) verilebilecektir. Seyahat desteğine başvurmak isteyen firmaların etkinlik web sayfasından doldurdukları başvuru formu ve ikili görüşme gerçekleştirecekleri firmaların listesini, TÜBİTAK tarafından hazırlanan ve ekte örnekleri yer alan yurtdışı seyahat desteği başvuru formu, ortak arama formu ve özgeçmişleri ile birlikte en geç 10 Mart 2016’ya kadar eureka@tubitak.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Firmaların yurtdışı seyahat destek başvuruları, başvuru formundaki sorulara verilen cevaplar dikkate alınarak değerlendirilecek, uygun bulunan firmalar seyahat desteğinden faydalanabilecektir. Gerek duyulduğu durumlarda başvuru sahiplerinden detaylı bilgi talep edilebilecektir.

Gerekli belgeler:

  • Başvuru Formu
  • Ortak Arama Formu
  • Özgeçmiş (Her firmadan 1 katılımcının desteklenmesi mümkün olduğundan yalnızca katılımı öngörülen personelin özgeçmişinin iletilmesi gerekmektedir.)

 

İletişim:

Mustafa BÜYÜKKARA
Tel: 0312 298 9451
E-posta: eureka@tubitak.gov.tr