EUREKA İnovasyon ve Proje Pazarı Etkinliği – 26-28 Nisan 2016

-A +A

EUREKA İnovasyon ve Proje Pazarı Etkinliği – 26-28 Nisan 2016

Pazara yönelik Ar-Ge ve Yenilik Projelerinin desteklendiği EUREKA Programı kapsamında, EUREKA İnovasyon ve Proje Pazarı Etkinliği 26-28 Nisan 2016 tarihleri arasında İsveç/Stockholm’ de düzenlenecektir. EUREKA İsveç Dönem Başkanlığı kapsamında VINNOVA tarafından düzenlenen etkinlikte, yeni ürün, süreç veya hizmet geliştiren yenilikçi firmaların EUREKA programı hakkında bilgilendirilmesi, çalışma ziyaretlerinde ve ikili görüşmelerde bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

Tematik odağı Akıllı Şehirler – Sürdürülebilir Toplumlar  olarak belirlenen etkinlik kapsamında,  EUREKA projeleri vasıtasıyla uluslararası işbirliği gerçekleştirmek isteyen firmalar potansiyel ortaklar ile bir araya gelebilecek ve Ar-Ge işbirlikleri üzerine fikir alışverişinde bulunabileceklerdir. İkili görüşmelere katılmak isteyen firmaların https://www.b2match.eu/eurekainnovation2016/registration  adresinden kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Etkinlik hakkında detaylı bilgiler EUREKA İnovasyon ve Proje Pazarı adresinden edinilebilir.

Etkinliğe katılmak isteyen ve Ar-Ge ve Yenilik projesi fikri olan firmalara Kurumumuzca seyahat desteği (ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti) verilebilecektir. Seyahat desteğine başvurmak isteyen firmaların etkinlik web sayfasından doldurdukları başvuru formu ve ikili görüşme gerçekleştirecekleri firmaların listesini, TÜBİTAK tarafından hazırlanan ve ekte örnekleri yer alan yurtdışı seyahat desteği başvuru formu, ortak arama formu ve özgeçmişleri ile birlikte en geç 18 Mart 2016’ya kadar eureka@tubitak.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Firmaların yurtdışı seyahat destek başvuruları, başvuru formundaki sorulara verilen cevaplar dikkate alınarak değerlendirilecek, uygun bulunan firmalar seyahat desteğinden faydalanabilecektir. Gerek duyulduğu durumlarda başvuru sahiplerinden detaylı bilgi talep edilebilecektir.

Gerekli belgeler:

  • Başvuru Formu
  • Ortak Arama Formu
  • Özgeçmiş (Her firmadan 1 katılımcının desteklenmesi mümkün olduğundan yalnızca katılımı öngörülen personelin özgeçmişinin iletilmesi gerekmektedir.)

 

İletişim:

Tolga BÜLBÜLOĞLU
Tel: 0312 298 9452
E-posta: eureka@tubitak.gov.tr